Archive for Marzec, 2014

Ze względu na ciągłą pracę nad selekcją zdjęć do zaktualizowanego portfolio, tym razem tylko krótki fragment reportażu ze ślubu pięknej i bardzo eleganckiej Pary Ilony i Dominika. Ceremonia ślubu odbyła się w klasztorze w Jędrzejowie, które jest jednocześnie najstarszym opactwem cysterskim w Polsce. Powiem szczerze, że nie miałem czasu zwiedzić go, poznać bliżej, ale co mogę na pewno powiedzieć, to to, że wewnątrz jest naprawdę pięknie i czuć niesamowity klimat tego miejsca, mimo tego iż praktycznie połowa, tj. cała lewa część patrząc od ołtarza była w remoncie i zakryta folią.

ilonadominik_0121_slub

ilonadominik_0242_slub

Widzę, że od jakiegoś czasu modna jest specyficzna obróbka polegająca na zastosowaniu emulatorów filmów z fotografii analogowej, czyli tzw. kliszy poprzez zastosowanie różnych pluginów, w tym chyba najpopularniejszego VSCO. Póki co stroniłem od takiej obróbki, bo jakoś nie przemawiały do mnie wyprane kolory, zmniejszony kontrast, ale z drugiej strony takie zdjęcia, a przynajmniej niektóre podobały mi się, podobał mi się ich klimat. I dzisiaj robiąc selekcję materiałów z dwóch ostatnich lat postanowiłem kilkadziesiąt zdjęć z jednego ślubu i pleneru poddać właśnie takiej obróbce. Wybór padł na Kamillę i Lidio, gdzie robiłem właśnie takie pierwsze pojedyncze próby. Jednak podczas selekcji miałem duży problem, ponieważ żeby przedstawić pełny reportaż i plener musiałbym obrobić i wstawić bardzo dużo zdjęć, a to dlatego, że po pierwsze Kamilla i Lidio, to nie dość że piękna Para, to do tego niesłychanie sympatyczna, otwarta i uczuciowa. No i goście zarówno Ci z Polski jak i z Włoch nie zawiedli, było mnóstwo radości i dobrej zabawy, tak że fajnych kadrów było naprawdę dużo. Ograniczając ilość zdjęć do obróbki nie przedstawię w pełni spójnego reportażu, a jedynie kilkadziesiąt wybranych zdjęć z dnia ślubu oraz pleneru, które dodatkowo obrobiłem właśnie w taki charakterystyczny, spójny sposób. Niestety nie mam VSCO i musiałem korzystać z innych narzędzi. Czy mi się podoba taka obróbka? Czy przekonałem się do niej i czy będę ją stosował, tego po prostu jeszcze nie wiem i nie umiem na tą chwilę udzielić odpowiedzi.

A zdjęcia Kamilli i Lidio obrobione właśnie tak eksperymentalnie znajdują się poniżej i zapraszam do obejrzenia oraz wyrażenia własnego zdania na temat obróbki tego typu.

pkamillalidio_0029_on_location

pkamillalidio_0022_on_location