Jak fotografować kobietę?

Marzec 23, 2010

Mniej więcej w połowie marca uczestniczyłem w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez Kasię Widmańską, pt. „Jak fotografować kobietę”. Warszawską edycję zorganizowały Aga Bogacka i Basia Piotrowska, którym należą się wielkie brawa za dopięcie wszystkiego na ostatni guzik i zadbanie o świetną atmosferę. Po części teoretycznej nadeszła część praktyczna warsztatów, a mianowicie praca z modelką i wykorzystwanie światła, czy to naturalnego czy też sztucznego.  Modelki był trzy: Natalia Schiller, Sylwia Nawrat i Manuela Hussein, kóre cierpliwie i wyrozumiale znosiły wszelkie prośby i sugestie uczestników, w tym także moje, za co z góry bardzo im dziękuję. Nie wiem jak to się stało, ale zdecydowanie najwięcej czasu spędziłem na fotografowaniu Natalii, najmniej natomiast Manueli. Ale ponieważ u innych fotografów te proporcje pewnie były odwrócone, więc każda z modelek, naprawdę świetnych modelek, miała co robić. O warsztatach i fotografowaniu kobiet można by mówić bez końca, ale najwyższy czas pokazać wykonane przeze mnie fotografie. Zdecydowałem się raczej na skromną, delikatną i lekką obróbkę, niż na forsowną ingerencję w zdjęcia, a co z tego wyszło można zobaczyć poniżej:

 

 

 

 

Related Posts with Thumbnails

Krzysztof Serafiński: Świetne zdjęcia

Aga Bogacka: Ładne kadry i delikatna obróbka - bardzo ładnie!

Paweł S vel. Polsar: Kolego .... klasa !!! Najlepiej mi się spogląda na zdjecie nr 3 (od góry licząc...mam nadzieję że nic nie pomotasz teraz - żebym na idiotę nie wyszedł :-)) Jak pomotasz to wiem gdzie mieszkasz :-P A tak serio ... ładnie, nawet bardzo

yakoop: Podoba się.. gratuluję :) Też może kiedyś zawitam na te warsztaty.

Sylwia Szuder: Marcin, wyniosłeś z warsztatów przepiękne zdjęcia! Gratulacje! To chyba takie warsztaty, które każdy fotograf powinien "zaliczyć" ;-)

Dodaj komentarz

*
przerwij